Спеціальність

Освітня програма

Перелік предметів

Вага

123 Комп’ютерна інженерія

Комп’ютерні системи та мережі

 

Системне програмування

Українська мова

 

0.3

Математика

 

0.3

Іноземна мова або історія України або біологія або географія або хімія або фізика

0.3

125 Кібербезпека

Управління інформаційною безпекою

Українська мова

 

0.3

Математика

 

0.3

Іноземна мова або історія України або біологія або географія або хімія або фізика

0.3

123-КОМП‘ЮТЕРНА ІНЖЕНЕРІЯ

Комп’ютерна інженерія (Computer Engineering) – це спеціальність, яка об’єднує в собі частини електротехніки, комп’ютерних наук та програмної інженерії, необхідні для проектування та розроблення комп’ютерних систем. Спеціалісти у галузі комп’ютерної інженерії мають знання з електротехніки, технологій проектування програмних систем та програмно-апаратних комплексів.

До задач, які вирішують фахівці у галузі комп’ютерної інженерії відносять:

– розроблення прикладного та системного програмного забезпечення;
– розроблення програмного забезпечення для вбудованих комп’ютерних систем;
– проектування мікропроцесорних пристроїв;
– проектування, налагодження та обслуговування комп’ютерних мереж;
– проектування операційних систем.

Спеціалізація Системне програмування – це сучасна спеціальність комп’ютерної інженерії, яка вивчає на інженерному рівні програмні та апаратні засоби обчислювальної (комп’ютерної) техніки і готує фахівців для їх проектування. Професійні розробки:

– бібліотек стандартних програм;
– автокодів і мов асемблера;
– трансляторів для цих мов;
– систем автоматизації програмування;
– програм керування введенням-виведенням;
– операційних систем;
– керуючих програм.

Спеціалізація Комп’ютерні системи та мережі. Цикл присвячений вивченню апаратного забезпечення сучасних обчислювальних систем, їх архітектури, принципів побудови, функціонування та проектування. Окрема увага приділена комп’ютерним мережам та системам розподілених та паралельних обчислень. Професійна підготовка:

– проектування комп’ютерних систем та мереж загального та спеціального призначення;
– технології та системи кодування інформації, цифрової обробки зображень та сигналів;
– технології та системи комплексного захисту інформації в комп’ютерних системах та мережах;
– проектування корпоративних мереж;
– проектування мультимедійних мережевих ресурсів;
– проектування каналів зв’язку в середовищі Інтернет.

Глибоке вивчення як апаратного забезпечення комп’ютерних систем так і програмування дає можливість студентам спеціальності “Комп’ютерна інженерія” обирати специфіку майбутньої зайнятості (програмування, веб програмування, системне програмування, проектування або обслуговування комп’ютерних систем та мереж, розроблення комп’ютерних пристроїв). Глибокі знання апаратного забезпечення вигідно вирізняє наших випускників, які працюють програмістами.

125- КІБЕРБЕЗПЕКА

Навчитися захищати інформацію та розробляти сучасні методи захисту інформаційно-комунікаційних систем – це можливо навчаючись на спеціальності Кібербезпека. Ви отримаєте знання для подальшого використання: при кіберзахисті підприємств та установ, при здійсненні моніторингу інформаційної безпеки, при розробці та обслуговуванні систем охорони, при розробці сучасних методів захисту інформаційно- комунікаційних систем.

Спеціалізація Управління інформаційною безпекою – фахівці з організації інформаційної безпеки користуються великим попитом в таких сферах загальнодержавної діяльності:

– в сфері державного управління та силових структурах;
– в сфері банківської діяльності;
– в організаціях та установах комерційного спрямування;
– в галузі інфокомунікацій та інформаційних технологій і послуг;
– службах інформаційної та кібербезпеки державних установ та підприємств;
– обслуговування систем інформаційної безпеки та кіберзахисту.

Ви будете: вміти розробляти системи управління інформаційною безпекою; розробляти комплексні системи захисту інформації; вміти розробляти заходи та використовувати технічні засоби захисту інформаційних ресурсів і бази даних обмеженого доступу; вміти використовувати спеціалізовані захищені бази даних для накопичення та обробки інформації з обмеженим доступом; аналізувати та формувати специфікацію вимог безпеки інформаційних систем; вміти організовувати захищений електронний документообіг; вміти впроваджувати програмні системи автоматизованої обробки та захисту інформації з обмеженим доступом.

Підготовка фахівців ведеться за денною та заочною формами навчання. Для осіб, які здобули освітньо-кваліфікаційний рівень молодшого спеціаліста: за спорідненою спеціальністю, проводиться набір на навчання зі скороченим терміном – 2 роки, за іншими спеціальностями на термін навчання 3 роки для отримання освітнього рівня «бакалавр».

Студенти по закінченню навчання отримують дипломи європейського зразка.