У рамках наукового марафону, що відбувається у Черкаському державному технологічному університеті, 25 квітня пройшов науковий захід «День кафедри Інформаційної Безпеки та Комп’ютерної Інженерії».

Кафедру було утворено 03 липня 2014 року шляхом злиття двох фундаментальних і не молодих кафедр: Системного Програмування та Комп’ютерних Систем і Мереж.

На заході були присутні керівники закладу: Григор О.О., Ланських Є.В., Рудницький В.М., Лазуренко В.М., Куницький М.П., гості: Мордвінов С.І – координатор Народного університету «Академія наукових технологій», учні професійного ліцею №17, а також студенти нашого ВУЗу.

Ректор університету Григор О.О. привітав всіх присутніх із Днем науки, а також дав вагомі настанови для майбутніх абітурієнтів.

В рамках заходу було презентовано професорсько-викладацький склад кафедри та її партнерів – адже ефективне функціонування та всебічний розвиток кафедри забезпечується налагодженими зв’язками та постійною співпрацею з різноманітними організаціями.

Важливим напрямком діяльності кафедри є наука. Кафедра здійснює підготовку науково-педагогічних і наукових кадрів в аспірантурі та докторантурі.

В рамках науково-дослідної роботи, кафедра є виконавцем трьох науково-дослідних робіт: «Синтез операцій криптографічного перетворення з заданими характеристиками», «Методи та засоби захисту конфіденційних даних в хмарних сховищах», «Розробка методів та засобів оцінки ефективності соціоінжинірингу».

Про успішне навчання студентів кафедри інформаційної безпеки та комп’ютерної інженерії свідчать неодноразові перемоги на всеукраїнських олімпіадах. Як ось і минулого тижня студенти третього курсу групи СП-146 та КМ -145 здобули золоту перемогу, як в індивідуальному так і в командному заліку на Всеукраїнській олімпіаді зі спеціальності «Комп’ютерна інженерія», що відбулася у Кременчузі.

Співробітники кафедри і студенти старших курсів ведуть активну профорієнтаційну роботу серед учнів шкіл і професійних ліцеїв.

На заході було підведено підсумки кафедральної студентської конференції «Дні студентської науки», яка відбулася 18 квітня – та нагороджено переможців, а також вручено подяки студентам, які є активістами та займаються науковою діяльністю.

Молоді вчені кафедри (Лавданський А.О, Лада Н.В., Стабецька Т.А.) представили до уваги презентації своїх наукових досліджень, а студент третього курсу Теличко М. поділився враженнями щодо своєї діяльності у всеукраїнському волонтерському проекті «Royal Rangers» –міжнародна організація, що працює в 93 країнах світу, діяльність якої спрямована на плекання та розвиток лідерських здібностей у дітей.